Световно първенство по футбол Русия 2018 г. - Квалификации и финали

russia2018 russia2018 russia2018

В Санкт Петербург бе изтеглен жребият за квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 година. Отборът на България попадна в изключително тежката група „А”, където са и отборите на Холандия, Франция, Швеция, Беларус и Люксембург.

По-долу е пълният жребий за всички квалификационни групи в Зона „Европа“.

Група A Група B Група C

Холандия
Франция
Швеция
БЪЛГАРИЯ
Беларус
Люксембург

Португалия
Швейцария
Унгария
Фарьорски острови
Латвия
Андора

Германия
Чехия
Северна Ирландия
Норвегия
Азербайджан
Сан Марино
Група D Група E Група F

Уелс
Австрия
Сърбия
Република Ирландия
Молдова
Грузия

Румъния
Дания
Полша
Черна гора
Армения
Казахстан

Англия
Словакия
Шотландия
Словения
Литва
Малта
Група G Група H Група I

Испания
Италия
Албания
Израел
Македония
Лихтенщайн

Белгия
Босна и Херцеговина
Гърция
Естония
Кипър

Хърватия
Исландия
Украйна
Турция
Финландия

Победителите в групите се класират директно за световното първенство в Русия, а най-добрите осем втори отбора ще играят баражи.

Квалификационните мачове за световното първенство започват на 4 септември 2016 година.


Програма и резултатите по пътя ни към Русия 2018:

6 септември 2016 г.
БЪЛГАРИЯ 4 – 3 Люксембург

7 октомври 2016 г.
Франция 4 – 1 БЪЛГАРИЯ

10 октомври 2016 г.
Швеция 3 – 0 БЪЛГАРИЯ

13 ноември 2016 г.
БЪЛГАРИЯ 1 – 0 Беларус

25 март 2017 г.
БЪЛГАРИЯ 2 – 0 Холандия

9 юни 2017 г.
Беларус 2 – 1 БЪЛГАРИЯ

31 август 2017 г.
БЪЛГАРИЯ 3 – 2 Швеция

3 септември 2017 г.
Холандия 3 – 1 БЪЛГАРИЯ

7 октомври 2017 г.
БЪЛГАРИЯ 0 – 1 Франция

10 октомври 2017 г.
Люксембург 1 – 1 БЪЛГАРИЯ

Временно класиране в група „А”

Мачове Победи Равни Загуби  Г+  Г- Точки
Франция 10 7 2 1 18 6 23
Швеция 10 6 1 3 26 9 19
Холандия 10 6 1 3 21 12 19
БЪЛГАРИЯ 10 4 1 5 14 19 13
Люксембург 10 1 3 6 8 26 6
Беларус 10 1 2 7 6 21 5

Ето осемте групи за Световното първенство в Русия през 2018 година.

Група А: Русия, Уругвай, Египет, Саудитска Арабия.

Група В: Португалия, Испания, Иран, Мароко.

Група С: Франция, Перу, Дания, Австралия.

Група D: Аржентина, Хърватия, Исландия, Нигерия.

Група Е: Бразилия, Швейцария, Коста Рика, Сърбия.

Група F: Германия, Мексико, Швеция, Република Корея.

Група G: Белгия, Англия, Тунис, Панама.

Група H: Полша, Колумбия, Сенегал, Япония.

Русия и Саудитска Арабия ще открият световното първенство на 14 юни 2018 г. от 18 часа.

Всички срещи от Група А

14 юни, 18 часа: Русия - Саудитска Арабия, Резултат 5 : 0

15 юни, 15 часа: Египет - Уругвай, Резултат 0 : 1

19 юни, 21 часа: Русия - Египет, Резултат 3 : 1

20 юни, 18 часа: Уругвай - Саудитска Арабия, Резултат 1 : 0

25 юни, 17 часа: Уругвай - Русия, Резултат 3 : 0

25 юни, 17 часа: Саудитска Арабия - Египет, Резултат 2 : 1

Класиране в група А

Мачове Победи Равни Загуби  Г+  Г- Точки
Уругвай 3 3 0 0 5 0 9
Русия 3 2 0 1 8 4 6
Саудитска Арабия 3 1 0 2 2 7 3
Египет 3 0 0 3 2 6 0

Група В

15 юни, 18 часа: Мароко - Иран, Резултат 0 : 1

15 юни, 21 часа: Португалия - Испания, Резултат 3 : 3

20 юни, 15 часа: Португалия - Мароко, Резултат 1 : 0

20 юни, 21 часа: Иран - Испания, Резултат 0 : 1

25 юни, 21 часа: Иран - Португалия, Резултат 1 : 1

25 юни, 21 часа: Испания - Мароко, Резултат 2 : 2

Класиране в група B

Мачове Победи Равни Загуби  Г+  Г- Точки
Испания 3 1 2 0 6 5 5
Португалия 3 1 2 0 5 4 5
Иран 3 1 1 1 2 2 4
Мароко 3 0 1 2 2 4 1

Група C

16 юни, 13 часа: Франция - Австралия, Резултат 2 : 1

16 юни, 19 часа: Перу - Дания, Резултат 0 : 1

21 юни, 15 часа: Дания - Австралия, Резултат 1 : 1

21 юни, 18 часа: Франция - Перу, Резултат 1 : 0

26 юни, 17 часа: Дания - Франция, Резултат 0 : 0

26 юни, 17 часа: Австралия - Перу, Резултат 0 : 2

Класиране в група C

Мачове Победи Равни Загуби  Г+  Г- Точки
Франция 3 2 1 0 3 1 7
Дания 3 1 2 0 2 1 5
Перу 3 1 0 2 2 2 3
Австралия 3 0 1 2 2 5 1

Група D

16 юни, 16 часа: Аржентина - Исландия, Резултат 1 : 1

16 юни, 22 часа: Хърватия - Нигерия, Резултат 2 : 0

21 юни, 21 часа: Аржентина - Хърватия, Резултат 0 : 3

22 юни, 18 часа: Нигерия - Исландия, Резултат 2 : 0

26 юни, 21 часа: Нигерия - Аржентина, Резултат 1 : 2

26 юни, 21 часа: Исландия - Хърватия, Резултат 1 : 2

Класиране в група D

Мачове Победи Равни Загуби  Г+  Г- Точки
Хърватия 3 3 0 0 7 1 9
Аржентина 3 1 1 1 3 5 4
Нигерия 3 1 0 2 3 4 3
Исландия 3 0 1 2 2 5 1

Група E

17 юни, 15 часа: Коста Рика - Сърбия, Резултат 0 : 1

17 юни, 21 часа: Бразилия - Швейцария, Резултат 1 : 1

22 юни, 15 часа: Бразилия - Коста Рика, Резултат 2 : 0

22 юни, 21 часа: Сърбия - Швейцаярия, Резултат 1 : 2

27 юни, 21 часа: Сърбия - Бразилия, Резултат 0 : 2

27 юни, 21 часа: Швейцария - Коста Рика, Резултат 2 : 2

Класиране в група E

Мачове Победи Равни Загуби  Г+  Г- Точки
Бразилия 3 2 1 0 5 1 7
Швейцария 3 1 2 0 5 4 5
Сърбия 3 1 0 2 2 4 3
Коста Рика 3 0 1 2 2 5 1

Група F

17 юни, 18 часа: Германия - Мексико, Резултат 0 : 1

18 юни, 15 часа: Швеция - Република Корея, Резултат 1 : 0

23 юни, 18 часа: Република Корея - Мексико, Резултат 1 : 2

23 юни, 21 часа: Германия - Швеция, Резултат 2 : 1

27 юни, 17 часа: Република Корея - Германия, Резултат 2 : 0

27 юни, 17 часа: Мексико - Швеция, Резултат 0 : 3

Класиране в група F

Мачове Победи Равни Загуби  Г+  Г- Точки
Швеция 3 2 0 1 5 2 6
Мексико 3 2 0 1 3 4 6
Република Корея 3 1 0 2 3 3 3
Германия 3 1 0 2 2 4 3

Група G

18 юни, 18 часа: Белгия - Панама, Резултат 3 : 0

18 юни, 21 часа: Тунис - Англия, Резултат 1 : 2

23 юни, 15 часа: Белгия - Тунис, Резултат 5 : 2

24 юни, 15 часа: Англия - Панама, Резултат 6 : 1

28 юни, 21 часа: Англия - Белгия, Резултат 0 : 1

28 юни, 21 часа: Панама - Тунис, Резултат 1 : 2

Класиране в група G

Мачове Победи Равни Загуби  Г+  Г- Точки
Белгия 3 3 0 0 9 2 9
Англия 3 2 0 1 8 3 6
Тунис 3 1 0 2 5 8 3
Панама 3 0 0 3 2 11 0

Група H

19 юни, 15 часа: Колумбия - Япония, Резултат 1 : 2

19 юни, 18 часа: Полша - Сенегал, Резултат 1 : 2

24 юни, 18 часа: Япония - Сенегал, Резултат 2 : 2

24 юни, 21 часа: Полша - Колумбия, Резултат 0 : 3

28 юни, 17 часа: Япония - Полша, Резултат 0 : 1

28 юни, 17 часа: Сенегал - Колумбия, Резултат 0 : 1

Класиране в група H

Мачове Победи Равни Загуби  Г+  Г- Точки
Колумбия 3 2 0 1 5 2 6
Япония 3 1 1 1 4 4 4
Сенегал 3 1 1 1 4 4 4
Полша 3 1 0 2 2 5 3

Отборът на Япония се класира за осминафиналите поради правилото за по-малко получени картони. 4 жълти картони за Япония, срещу 7 за Сенегал.

Осминафинални срещи

30 юни, 17 часа: Франция - Аржентина, Резултат 4 : 3

30 юни, 21 часа: Уругвай - Португалия, Резултат 2 : 1

01 юли, 17 часа: Испания - Русия, Резултат 1 : 1 (4 : 5 след дузпи)

01 юли, 21 часа: Хърватия - Дания, Резултат 1 : 1 (4 : 3 след дузпи)

02 юли, 17 часа: Бразилия - Мексико, Резултат 2 : 0

02 юли, 21 часа: Белгия - Япония, Резултат 3 : 2

03 юли, 17 часа: Швеция - Швейцария, Резултат 1 : 0

03 юли, 21 часа: Колумбия - Англия, Резултат 1 : 1 (4 : 5 след дузпи)

Четвъртфинални срещи

06 юли, 17 часа: Уругвай - Франция, Резултат 0 : 2

06 юли, 21 часа: Бразилия - Белгия, Резултат 1 : 2

07 юли, 17 часа: Швеция - Англия, Резултат 0 : 2

07 юли, 21 часа: Русия - Хърватия, Резултат 1 : 1 (2: 2; 3 : 4 след дузпи)

Полуфинални срещи

10 юли, 21 часа: Франция - Белгия, Резултат 1 : 0

11 юли, 21 часа: Хърватия - Англия, Резултат 1 : 1 (2 : 1 след продължения)

Среща за трето-четвърто място

14 юли, 17 часа: Белгия - Англия, Резултат 2 : 0

Финал

15 юли, 18 часа: Франция - Хърватия, Резултат 4 : 2

Световен шампион от първенството в Русия през 2018 година е отборът на Франция.